Robertas T. Kijosakis


Robertas T. Kijosakis yra parašęs knygą „Du tėčiai - turtingas ir vargšas“, kuri dvejus metus iš eilės „USA Today“ buvo išrinkta kaip „Knyga apie pinigus Nr. 1“ ir pasiekė neįtikinėtiną populiarumą pasauliniu mastu. Jis yra investuotojas, verslininkas ir mokytojas, kurio požiūris į pinigus ir investavimą prieštarauja visuotinai priimtam „sveikam protui“. Praktiškai vien savo pastangomis jis pakeitė dešimčių milijonų žmonių visame pasaulyje mąstymą apie pinigus. Aiškindamas, kodėl „senasis“ patarimas susirasti gerą darbą, sunkiai dirbti, taupyti, išbristi iš skolų, investuoti ilgam ir įvairinti investicijas, jis užsitarnavo tiesmuko, netradiciškai mąstančio ir drąsaus žmogaus vardą. „Du tėčiai - turtingas ir vargšas“ - tai knyga, ilgiausiai išsilaikiusi visuose keturiuose perkamiausių knygų sąrašuose, kuriuos pateikia „Publishers Weekly“: „The New York Times“, „The Wall Street Journal“, „USA Today“ ir „Business Week“. „The New York Times“ skelbiamų skaitomiausių knygų sąrašų pirmose vietose ji praleido net penkerius metus. „Turtingojo Tėčio“ serija išversta į 51 kalbas ir parduodama bei skaitoma 109 pasaulio šalyse. „Turtingojo Tėčio“ knygos visame
pasaulyje viršija 28 milijonų tiražą ir puikuojasi Azijos, Australijos, Pietų Amerikos, Meksikos bei Europos perkamiausių knygų sąrašų viršuje. 2005-aisiais „Amazon.com“ nominavo Robertą vienu iš 25 geriausiai parduodamų knygų autorių. Šiuo metu „Turtingojo Tėčio“ seriją sudaro 13 knygų. Portale Yahoo! Finance Robertas turi savo dukart per mėnesį atnaujinamą skiltį „Kodėl turtingieji turtėja“ („Why the Rich Are Getting Richer“), o žurnale „Entrepreneur“ - mėnesinę skiltį, pavadinimu „Gausios pajamos“ („Rich Returns“). Prieš parašydamas knygą „Du tėčiai - turtingas ir vargšas“, Robertas sukūrė mokomąjį stalo žaidimą „Pinigų srautas 101“, kurį žaisdami žmonės gali išmokti finansų ir investavimo strategijų, kurių ilgus metus jį mokė jo turtingasis tėtis. Tai tos pačios strategijos, leidusios Robertui išeiti į pensiją sulaukus vos 47-erių. Šiandien viso pasaulio miestuose veikia daugiau nei 3300 „Pinigų srauto“ klubų. Tai nuo Turtingojo Tėčio bendrovės nepriklausomos žaidimo grupės. Gimęs ir užaugęs Havajuose, Robertas Kijosakis yra ketvirtos kartos japonų kilmės amerikietis. Baigęs koledžą Niujorke, Robertas įstojo į jūrų pėstininkus ir tarnavo Vietname kaip karininkas ir karinio malūnsparnio pilotas. Pasibaigus karui Robertas įsidarbino „Xerox“ korporacijoje, o 1977 metais įkūrė bendrovę, kuri pirmą kartą rinkai pasiūlė nailono ir „Velcro“ pinigines, skirtas banglentininkams. 1985 metais jis įkūrė tarptautinę švietimo įstaigą, kuri dešimtis tūkstančių studentų visame pasaulyje mokė verslavimo ir investavimo subtilybių. Pardavęs verslą 1994 metais, būdamas vos 47-erių Robertas savo investicijų pagalba išėjo į pensiją. Per trumpą poilsio laiką parašė knygą „Du tėčiai - turtingas ir vargšas“. Kaip sako Robertas: „Mes einame į mokyklą, kad išmoktume sunkiai dirbti dėl pinigų, o aš rašau knygas ir kuriu kitus produktus tam, kad išmokyčiau žmones pinigus priversti dirbti jiems“.

KIM KIYOSAKI


KIM KIYOSAKI yra puikus moters pavyzdys, kuri visiškai nieko nežinojo apie pinigus bei investavimo pasaulį. Ji anksti suprato, kad ji neis tradiciniu gyvenimo keliu, paprasčiausiai todėl, kad ji buvo pašėlusiai nepriklausoma ir turėjo problemą „ nemėgo, kai jai nurodinėdavo, ką ji turinti daryti. Savo karjerą ji pradėjo reklamos versle, kur netrukus išryškėjo jos verslumo dvasia. 1984 metais ji pradėjo savo pirmąjį verslą. Nuo to laiko kartu su savo vyru Robertu įkūrė keletą sėkmingai veikiančių kompanijų. Paskutinė „Rich Dad Company“, įkurta kartu su verslo partnere Šaron Lechter, yra labiausiai žinoma dėl ją išgarsinusio bestselerio „Du tėčiai „ turtingas ir vargšas“. Savo investicinę veiklą Kim pradėjo 1989 metais. Netrukus po savo pirmosios investicijos ji suprato, kad investavimas „ tai jos kelias į laisvę, ir ji karštai ėmėsi šios veiklos. Šiandien ji valdo milijonų dolerių vertės nekilnojamąjį turtą bei kitus investicinius aktyvus. Kim, verslininkė ir moteris, su užsidegimu moko kitas moteris apie investavimą bei savo finansinės ateities kontrolės perėmimą į savo rankas.

Šeron Lechter


Kvalifikuota apskaitininkė, „Turtingojo tėčio“ knygų serijos bendraautorė ir „Turtingojo tėčio“ organizacijos vadovė Šeron Lechter savo profesines žinias skyrė švietimui. Su pagyrimu baigusi Floridos valstijos universitetą ir įgijusi buhalterės specialybę, Šeron karjerą pradėjo apskaitos bendrovėje „Coopers & Lybrant“. Vėliau vadovavo kompiuterių, draudimo ir leidybos įmonių finansų skyriams. Šeron ir jos vyras Maiklas Lechteris gyvena kartu daugiau kaip dvidešimt metų ir turi tris vaikus: Filipą, Šelę ir Viljamą. Šeron buvo aktyviai įsitraukusi į vaikų mokymą ir aktyviai kovojo už naujausių mokymo metodų taikymą matematikos, informatikos, skaitymo ir rašymo pamokose. 1989 metais Šeron Lechter prisidėjo prie pirmosios elektroninės garsinės knygos sukūrimo ir jos pastangomis elektroninių knygų pramonė pateko į tarptautinę rinką ir atnešė daugiamilijoninį pelną. Šiandien Šeron vis dar kuria naujoviškas, įdomias ir linksmas vaikų ugdymo priemones. Kaip R. Kijosakio knygų bendraautorė ir „Turtingojo tėčio“ kompanijos vadovė ji stengiasi skleisti finansų žinias ir visuomenėje. „Dabartinė mūsų švietimo sistema nesuspėja prisiderinti prie globalių pasikeitimų ir naujų technologijų. Jaunajai kartai turime suteikti ir tradicinių akademinių, ir finansinių žinių. Jų reikės ne tik tam, kad jaunimas
sugebėtų išgyventi, bet ir kad klestėtų šiandieniame pasaulyje.“ Šeron, kaip atsidavusi filantropė, atiduoda duoklę žmonijai savanorišku darbu ir parama. Ji vadovauja Finansinio raštingumo fondui ir yra aktyvi švietimo bei finansinio išprusimo propaguotoja. Už aktyvią veiklą kovojant su vaikų narkomanija Šeron ir Maiklui 2002-aisiais metais buvo įteiktas su vaikų priklausomybe kovojančios JAV organizacijos „Pagalba vaikams“ „Ištikimybės vaikams“ apdovanojimas. Tais pačiais metais Šeron Lechter buvo išrinkta ir organizacijos „Pagalba vaikams“ Finikso miesto skyriaus pirmininke. Šeron yra aktyvi JAV „Moterų prezidenčių“ organizacijos narė ir palaiko nuolatinius ryšius su įvairių profesijų moterimis. Šeron verslo partneris ir bičiulis Robertas Kijosakis sako: „Šeron yra verslininkė iš prigimties. Nuo tos akimirkos, kai mes pradėjome dirbti kartu, mano pagarba jai kasdien vis auga“. Bendromis Roberto Kijosakio, Kim Kijosaki ir Šeron Lechter pastangomis buvo įkurta „Turtingojo tėčio“ organizacija, kuri nuo 1996-ųjų pradėjo įgyvendinti pagrindinį tikslą „plėtoti finansinį raštingumą visame pasaulyje.